Rezervace štěňátek

Podmínky prodeje a rezervace štěněte

 

Před narozením štěňátek vytváříme v naší chovatelské stanici tzv. list čekatelů, což znamená, že si zapisujem pořadí zájemců a jejich představy o budoucím pejskovi a v tomto pořadí pak také zájemce vyzíváme k výběru vhodného štěňátka pro ně. Přednostní výběr štěňátek tedy mají zájemci z čekatelské listiny. Tyto zájemce průběžně informujeme o všech zásadních novinkách, co se štěňátek týká již v průběhu březosti. Naši chovatelskou stanici je možné po předchozí dohodě kdykoliv nezávazně navštívit a seznámit se s našimi pejsky i štěňátky, pokud aktuálně nějaké máme, ale i jen tak na seznámení se s australskými ovčáky, pokud jsi nejste jistí, že toto plemeno je pro vás vhodné.

Pokud jste si jistí, že si od nás chcete zakoupit štěňátko z vybraného spojení a vyberete si konkrétního jedince hned či později, budeme po vás požadovat zálohu. Záloha na koupi štěňátka je mezi chovateli zcela rozšířená a pochopitelná. Zároveň kupující má jistotu, že štěňátko je rezervováno právě pro něho. Po zájemci budeme požadovat po osobní, telefonické nebo e-mailové domluvě a upřesnění podmínek zálohu ve výši 1/3 z celkové ceny štěněte. Tato záloha se skládá, abychom měli jistotu, že štěňátko době odběru opravdu půjde k novému majiteli a chovatel, aby měl (relativní) jistotu, že si zájemce skutečně štěňátko koupí. Pokud následně dojde k uzavření kupní smlouvy, chovatel zálohu na štěně od celkové kupní ceny odečte. Pokud dojde ke zrušení rezervace ze strany kupujícího, je tato záloha NEVRATNÁ!

Důvod je prostý: chovatel vynaloží nemalé náklady na inzerci a má určitý počet zájemců. S některými z nich se dohodne o prodeji štěňátek a ostatní musí bohužel odmítnout. Když přijde doba odchodu štěňátek do nových domovů, je pro chovatele velmi nemilé, nedodrží-li neseriózní zájemci slovo. Chovateli tak vznikají další náklady, kdy hledá nové zájemce a než je najde, musí štěňátka živit a hradit veškerou jejich péči včetně veterinární.

Pokud ovšem důvodem nepřevzetí vybraného štěňátka jsou skutečnosti jiné (např. odchylka od standardu, kdy měl zájemce dohodnutou koupi standardního štěňátka dle F.C.I.-Standard č. 342 / 05.06.2009 / GB, nemoc, úhyn, úraz) či pokud dojde ke zrušení  rezervace ze strany chovatelské stanice, záloha je samozřejmě vratná v plné výši.

V případě, že budou štěňátka k okamžitému odběru (po 50. dnu štěňat), není záloha nutná, dohodnutá celková cena se platí při převzetí štěněte.

Při odběru je podepsaná kupní smlouva a jsou předány veškeré informace ohledně krmení, očkování, odčervení a péče o štěně.
Pokud jede štěňátko do zahraničí, je vždy nutné dopředu domluvit podmínky přijetí země, do které štěně cestuje. Budoucí majitel si platí přepravu zvířete, očkování, veterinární protokol, krmení štěňátka do doby než může opustit Českou republiku (většinou po ukončení kompletní vakcinace).

Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

 

Kupní smlouva

 

Kupující dostává kupní smlouvu, kterou má možnost si pečlivě přečíst a při jejím souhlasu a zkontrolování štěněte je tato smlouva podepsaná kupujícím i prodávajícím. Jedno vyhotovení této smlouvy obdrží kupující a jedno si prodávající ponechá.

Translate »