Štěňátkovské zpravodajství

 

13.8.2015 Štěňátka byla opět odčervena a první holčička Breny (Antracit Brecia) odjela do nového domova, následovat ji v pátek bude Azulínka (Azul Noche) a Sim (Antimon Raro).

 

6.8.2015  Další cesta autem a opět naprosto v pohodě. Štěňátka absolvovala 1. očkování a čipování a dle zákona mohou od tohoto čtvrtka oficiálně do nových domovů. Ovšem já si je chci ještě užít, takže první stěňátka nás opustí koncem příštího týdne a já už jim dávám pomalu dohromady výbavičku. Každé štěňátko od nás obdrží EU pas, krmení do začátku, obojek, vodítko, mističku, pamlsky a hračky.

 

3.8.2015  Musím se vám pochlubit, co mě totálně rozesmálo. Odpoledne po práci vždy vypouštím štěňátka ven na zahradu, kde mají více prostoru než doma a mohou si tam neomezeně hrát. Všichni se vždy ven moc těší a lítají, co jim nožičky stačí až se nestíhám divim, ale v pondělí jsme si zahráli se štěňátky na mrazíka 😀 Nasadila jsem jim totiž poprvé na krk nové obojky od JOFI krmiva a naše štěňátka v tu chvíli zmrzla 😀 Ti odvážnější se odhodlali k drbání obojku, ale zbytek opravdu úplně zkameněl, úplně zapomněli, k čemu mají nožičky.

 

29.7.2015 Druhá cesta autem. Všechna naše štěňátka absolvovala cestu do Prahy k MVDr. Beránkovi na vyšetření očí, aby se vyloučily dědičné oční vady (DOV). Cesta sice dlouhá, ale žádné štěňátko cestou neblinkalo ani nekakalo, všichni byli maximálně vzorní. Před veterinární klinikou jsme jim postavili ohrádku a dali je vyvenčit a pak je postupně nosili do ordinace na vyšetření. Pan Beránek je moc chválil, jak jsou hodní, čistí a že mají všichni oči v pořádku. Celý vrh je tedy DOV prostý! No a aby toho nebylo málo, tak jsme je večer ještě opět odčervili 🙂

 

26.7.2015  Štěňátka rostou jak z vody a tak jsme je nechali nově nafotit. Všem to na fotkách moc sluší, jsou to malé modelky a modelové.

black_boys

Blacktri boys

blue_girls

Blue merle girls

blue_boys

Blue merle boys

black_girls

Blacktri girls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.7.2015 Štěňátka začala plně využívat odpoledního a víkendového venkovního výběhu, jinak stále bydlí s námi v kuchyni. Na travičce se jim moc líbí. Už všichni pěkně řádí a jejich váha se pohybuje okolo 2 kg. Štěňátka byla opět odčervena, tentokrát již tabletou. U štěňátek se začínají projevovat jejich povahy a je s nimi stále více a více legrace. Jinak mají už spoustu zubů a než stihnu položit misku s papáním už mi visí za zuby na noze 😀 Všechna štěňátka mají zatím standardní skus, neobjevila jsem žádný předkus ani podkus, tak mám radost.

 

13.7.2015 Během dopoledne mi někdo vyměnil štěňátka! 😀 Když sem ráno odcházela do práce, nechala jsem tam hodná, malá, klidná štěňátka… a přijdu o polední pauze domů, štěňátka jsou uplně všude, jen né ve své bedně, štěkají, vrčí, perou se a já nevím, kam mám koukat dřív, protože nevěřím svým vlastním očím. Maraton krmení štěňátek kašičkou z granulek každé 4 hodiny začal. Krmím ráno než jdu do práce, o polední pauze místo oběda, hned po práci a večer.

 

8.7.2015 U některých štěňátek objevuji první zoubky. Štěňátkům jsou tři týdny a tak je čekal další krok ve výživě – první rozmixované granulky. Rozhodla jsem se odchovat štěňátka na granulkách Taste of the Wild High Prairie puppy. První setkání s granulovou kašičkou bylo moc roztomilé. Někteří to pochopili hned 🙂

 

6.7.2015 Nové focení štěňátek. Byla jsem docela ráda, že jsme měli o jedny ruce navíc, protože štěňátka už vědí, k čemu mají nohy 🙂

 

5.7.2015 Opakování odčervení pastou.

 

4.7.2015 Všechna štěňátka mají již plně otevřené oči a proběhlo 1. odčervení pastou.

 

1.7.2015 Štěnátkům byly 2 týdny a tak jsem jim spestřila stravu o mléčnou kašičku, protože je jich hodně, tak aby nestrádali.

 

30.6.2015 Štěňátka nám začala otevírat očka. Udělala jsem alespoň 2 fotečky, protože ty malé rošťáky vyfotit v klidu, začíná být stále větší problém 🙂 A to nemluvím o tom, že už se mi nevejdou do větší misky na vážení. První foto Agalaia Agwa, druhé Azul Noche. V pondělí 6.7.2015 štěňátka nově nafotíme.

IMG_2922 IMG_2938

29.6.2015 Poprvé jsem zpozorovala, že některá štěňátka mají pootevřená očka na malou škvírku a dělají strašné pokroky. Kromě toho, že se čím dál víc pokouší stavět na nožičky a jejich chůze už není úplné závodění v plížení, ale batolení a občas lehce nemotorná chůze, tak už zkouší používat nožičky i na jiné věci jako je například drbání se 🙂

 

28.6.2015 Tento den byl pro nás ve znamení Brendičky zkoušek ZZO dle NZŘ. Bohužel zkoušku nesplnila a o to víc jsem se těšila v poledne domů na štěňátka. Při odpoledním vážení sem zjistila, že většina štěňátek již dosáhla dvojnásobku své porodní váhy a prvně jsem jim ostříhala drápky, protože již bylo vidět, že kojení už pro Angee není tak příjemné jako na začátku. Štěňátka, když sají mlíčko, tak u toho ještě plavou nožičkami a škrábou Angelinku 😀

 

27.6.2015 Dopoledne nám propršelo a tak se ani Angee ani zbytku smečky nechtělo vůbec ven. Odpoledne k nám na návštěvu přijela Angelinky a Brendičky chovatelka Olinka Hájková a byla ze štěňátek úplně nadšená, stejně jako my. Jsou to vlastně první vnoučátka Šťastného koutku.

 

26.6.2015 Štěňátka stále většinu dne spinkají a vždy, když přijde Angee do bedýnky, tak se na ní sesypou a během chvilky začně znít nenasytné mlaskání 🙂 Po chvilce pak začnou štěňátka jedno po druhém odpadávat od cecíků, Angee si je omyje a jdou zas spinkat. No a dala jsem jim již podruhé vyprat vetbed, na kterém štěňátka máme.

 

25.6.2015 Některá štěňátka se už začínají stavět na nožičky a roztomile se batolí, když přijde Angee do bedny, tak se batolení mění na závod k mléčnému baru 😀 Při každodenní vážení zjišťuji, že se mi štěňátka již přestávají vejít do misky, přitom první den kolem nich bylo tolik místa, budu muset vytáhnout nějakou větší misku.

 

24.6.2015 Štěňátkům je týden! Brzy již zdvojnásobí svoji porodní váhu a zhruba od 10. dne začínají otevírat oči, na což se moc těšíme. Většinu dne spí, sají mlíčko od maminky nebo se s její pomocí vyprazdňují. Angelinka se nám začíná vracet do svého života před štěňátky, vesele aportuje vše co najde, tráví už více času mimo porodní bednu, ale s nadšením a starostlivostí se vrací kontrolovat a obstarávat štěňátka.

 

23.6.2015 První z mrňousků přesáhl váhu 0,5 kg – je to naše černá holčička, největší z vrhu, se jménem Antracit Brecia – Bréča. Tato holčička se umí nejhlasitěji hlásit o mlíčko a zavolat si maminku i z venku 🙂 Zato nejmenší černá holčička Ardesia Nera se dere k mlíčku tak, že občas žasnu nad tím, jak rychle se k mamince dostane, je to bojovnice, klidně přeleze i své větší sourozence, jen aby měla lepší místo u mlíčka. Máme ze všech štěňátek radost a stále se na ně nemůžeme vynadívat. Náš život s pejsky se však nezastavil, i když trošku přibrzdil a tak jsme odpoledne byli oba s Brendičkou na cvičáku, jelikož se připravuje na nedělní zkoušku ZZO.

 

22.6.2015 První den po týdenní dovolené v práci. Angee je sama doma se štěňátky, máme jí stále pod dozorem prostřednictvím online kamer a v poledne jede panička domů na kontrolu a venčení. Štěňátka se čím dál hlasitěji a častěji ozývají z bedýnky a při každodenním vážení je vidět, že dobře prospívají a přibírají. Odpoledne měla Angelinka se štěňátky 2 návštěvy.

 

21.6.2015 Poslední den se štěňátky doma. Tentokrát jsme udělali domácí střídání, Vildík jel s Brendičkou na coursingový závod Pohár Sv. Rocha a já zůstala doma se štěňátky. Ráno jsem vzala Angelinku na procházku ke konzumu, aby také přišla na jiné myšlenky. Dopoledne sem zas strávila s miminky v bedně a odpoledne sem se pustila do vymýšlení a kompletování jmen pro štěňátka. V podvečer měla štěňátka svoji další návštěvu.

 

20.6.2015 Brendička a já jsme vyrazily na Národní výstavu psů v Klatovech. Štěňátka hlídal celý den Vildík. Když jsem odpoledne přijela, byla zas větší než když jsem ráno odjížděla a oproti prvnímu dni i mnohem dravější. I nejmenší holčička a nejmenší chlapeček jsou krásně draví.

 

19.6.2015 Pátek. Angelinka se skvěle a sama zvládá starat o štěňátka a tak v pátek měla první návštěvu ze stran zájemců, kterou také zvládla s přehledem. Dokonce mi to přišlo, že se chce štěňátky pochlubit. Štěňátka denně přibírají cca 30 g a začali jim postupně odpadávat pupíčky, tak z nich máme radost. Odpoledne proběhlo jejich první focení. Angelinka poprvé dobrovolně opouští porodní bednu a už se chodí sama napít a najíst. Jakmile se ozve byť jen malinké kvíknutí, okamžitě se vrací.

 

18.6.2015 Opět další noc, kdy jsme se moc nevyspali, celou noc jsme byli na pozoru, co se děje v bedně a hlídali, jestli je Angee na štěňátka opatrná, ale je vzornou maminkou, starostlivě se stará o štěňátka, neustále je olizuje, čistí a pořád si je strká pod sebe. Během dopoledne jsme vzali Angee i štěňátka na kontrolu k panu veterináři a na kupírování ocásků. I tento den jsem strávila s nadšením v porodní bedně. Angelinka stále odmítá opouštět porodní bednu a na venčení stále přemlouváme.

 

17.6.2015  Bylo 6:45 hod., když Vildíkovi zazvonil již 3. den nevypnutý budík na ranní vstávání do práce. Moc jsme se nevyspali, protože Angee už byla celou noc značně nervózní a několikrát za noc se byla venčit a pořád nevěděla, kam by se nám schovala. Vildík tedy po sedmé ranní vstal a šel s Angelinkou opět ven. Já jsem konečně dřímla a ze sladkého snění mě v 7:30 probudilo volání: “Vstávej, je to tady, rodíme!” Než jsem se vzpamatovala, přivedl Vildík Angee z venku a už jsem seděla v porodní bedně a viděla, jak se naše první štěňátko ve váčku chystá za námi. Světlo světa spatřilo v 7:44 hod. Poté už šlo vše jako po másle a rodilo se jedno štěňátko za druhým. Poslední vykouklo na svět v 11:15 hod. Narodilo se nám 11 standardních, krásně vybarvených štěňátek. Celý den jsem strávila v porodní bedně, nemohla jsem se na ně vynadívat. Angelinka odmítá opouštět porodní bednu, tak jí misky dáváme přímo pod nos a na venčení jí musíme vyloženě přemlouvat.

Translate »